Tarmo Loodus: maakondade arv väheneb pärast omavalitsuste reformi

Inno Tähismaa 20. aprill 2001, 17:20

Täna Jõgevamaad külastanud siseminister Tarmo Loodus kinnitas, et maakondade arvu vähendamine saab kõne alla tulla alles pärast omavalitsuste reformi, kirjutab ajaleht Vooremaa.

Küll aga võivad reformi käigus muutuda maakonna piirid.

Siseminister kohtus Puurmanis ja Voorel kohalike elanikega ning Jõgeva vallavalitsuse saalis maakonna omavalitsusjuhtidega. Aruteludel keskenduti haldusreformi probleemidele.

Puurmani rahvamajas toimunud rahvakoosolekul osutus üheks palavamaks arutlusteemaks Puurmani valla tulevik, täpsemalt kavakohane ühinemine Tartumaal paikneva Laeva vallaga.

?Puurmani elanikud on pidevalt rääkinud valla ühinemisest Laeva vallaga, mida pooldab enamus elanikest,' ütles taluperenaine Viive Tuhkanen. 'Ühinemine on kõneaineks olnud ka vallavolikogu istungitel. Haldusreformi pidanuks alustama altpoolt üles, kuid tundub, et praegu tehakse kõike sunniviisiliselt, kuigi valla põhimääruses on kirjas, et valla piire ei muudeta ilma kohaliku rahva soovita.?

Loodus ütles seepeale, et valitsus ei ole haldusreformiga veel alustanud, sest praegu kestab ettevalmistav periood. Kui reform on käivitunud, arvestatakse paikkonna elanike ametlike seisukohtadega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing