EPL: Vilba peab lahkuma

20. aprill 2001, 08:10

Tallinna abilinnapea Priit Vilba on viimastel kuudel teinud linnapea Jüri Mõisale ühe kuldaväärt teene teise otsa, kirjutab Eesti Päevaleht tänases juhtkirjas.

Oma üle päeva üles kerkivate pattude ning voorimeheliku sõnavaraga on ta juhtinud avaliku pahameele seniselt patukotilt Mõisalt endale ning seetõttu pole ka imestada, miks Reformierakond jõudis seisukohale, et abilinnapea tuleks välja vahetada.

Väidetavalt plaanis Reformierakond juba mõne aja eest Vilba väljavahetamist, aga takistuseks sai just Isamaaliitu kuuluv linnapea, kes ise laia ilma ees laia suuga nõudis Vilba lahkumist. Otse loomulikult ei lubanud Reformierakonna eneseuhkus seepeale kohe abilinnapead välja vahetada.

Ent Vilba patukoorem on liig suur selleks, et ta võiks linnapea rõõmuks Tallinna ühe olulisema abilinnapea (transport ja ehitus) koha peal jätkata.

Abilinnapea Priit Vilba puhul ajab karikas juba ammu üle ääre, mistõttu on tervitatav Reformierakonna plaan ta välja vahetada. Ehk pakub nüüd esimene samm eeskuju ka reformirite võimupartneritele, ennekõike Toompeal ja Stenbocki majas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing