Toivo Asmer: toetan ettevõtmisi, mis aitavad kaasa ühistegevusele

Inno Tähismaa 20. aprill 2001, 20:29

Täna Tartus ühistegevuskonverentsil esinedes ütles regionaalminister Toivo Asmer, et toetab ettevõtmisi, mis aitavad kaasa ühistegevuse arendamisele Eestis.

Regionaalminister Toivo Asmeri nõuniku teatel ütles minister: 'Paari aasta eest polnud ühiskonnas mingit selget arusaama sellest, mis see ühistegevus on ja milleks seda vaja on. Mõni aeg tagasi tundus, et pole reaalne, et toorainetootjad asutavad oma huvide kaitseks ühistu ning et neil on võimalik kapitaliühingutele oma tingimusi seada. Näiteks kaks aastat aeg tagasi nõuti piima kokkuostuhinna tõstmist valitsuselt. Nüüd näevad inimesed, et läbi ühistegevuse on nad ise suutelised seda saavutama.'

Riigieelarvest eraldati ühistegevuse toetuses tänavu 5 miljonit krooni.
Ühistegevusliitude korraldatud küsitlus näitas, et 64% Eesti inimestest arvavad, et riigi toetus ühistegevusele ei ole piisav. Vaid 15% küsitletutest arvab, et neil on piisavalt teadmisi majanduslikus ühistegevuses osalemisel.

Minister Toivo Asmer esines täna Tartus toimunud ühistegevusele pühendatud konverentsil 'Ühistegevus - kas väljasurev dinosaurus või 21.sajandi ühiskonna mudel'.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing