Ida-Virust saab ülevaate 600 välisinvestorit

20. aprill 2001, 10:47

Ida-Viru maavalitsus sai valmis investeerimiskeskkonda tutvustava rohke pildi- ja graafilise materjaliga trükise, mis saadetakse sel nädalal 600le potentsiaalsele investorile välismaal ja 600le ettevõtjale Eestis.

Trükise ?Ida-Virumaa ? energiarikas tulevikupiirkond? ingliskeelset varianti levitatakse Soomes, Rootsis, Norras, Taanis, Lätis, Leedus, Ukrainas, Venemaal, Saksamaal, Itaalias, Prantsusmaal, Suurbritannias, Austraalias, USAs.

Ida-Viru maavalitsuse arenguosakonna juhataja Urmas Majajääsi sõnul on tegemist jätkuga interneti teel 1,5 aastat tagasi levitama hakatud investeerimis- ja ärikeskkonna teabele. ?Info maakonna interneti kodulehekülje tutvustusega jõudis ka Eesti välissaatkondade kaudu üle maailma,? ütles Majajääs, kelle sõnul andmeid otsesest teabelevitamise kasust seni siiski pole.

Majajääsi sõnul on küll maakonna arenguprioriteetideks seatud turismi ja transiidi edendamine, kuid sealjuures ei tohi unustada ka tööstust kui eelmise poolsajandi jooksul välja kujunenud suurimat tööandjat. Seekordse trükise kujul ongi tööstusele suuremat tähelepanu juhitud.

Ida-Viru tööstussektoris on väliskapital seni esindatud üsna tugevalt: Kreenholmis, Narva elektrivõrkudes, Velsicolis, Nitroferdis ning Aseri savikeraamikatehastes.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing