Börsiülevaade: Tallinna börs maha rahunemas, Telekom jätkab tõusu

20. aprill 2001, 14:36

Positiivse trendi jätkumine maailma aktsiaturgudel täna Tallinna Väärtpaberibörsile eriti mõju ei avaldanud. Viimaste päevadega kõrgeks aetud börsikäive ja aktiivsus anti käest. Mõnevõrra jätkus investorite huvi Eesti Telekomi aktsia vastu, mis vedas end 34 tehingu käigus üles 1,3%, jäädes pidama 76 kroonil.

Sten Sumberg Suprema SecuritiesÞt tõdes Äripäevale, et kohalike investorite peamise tähelepanu all on tänu tehnoloogiasektori indeks Nasdaq`i kiirele tõusule just Eesti Telekom, milles pole investoritel viimaste päevade Eesti Telekomi ülesliikumist arvestades tulnud pettuda.
Oma madalaimast punktist 64,50 kroonil on paari nädalaga ligi 16%ne tugevnemine küllalt positiivne resultaat.

Lisaks Eesti Telekomile järgmise nädala lõpus oma esimese kvartali tulemustest raporteeriv Hansapanga aktsia jätkas ka täna oma näotult igavat kauplemist.

Sten Sumbergi arvates võib selle taga olla lihtsalt see, et enamusel investoritel on Hansapangas positsioonid juba eelnevalt sisse võetud. Tõsisemat tugevnemist võib näha aktsias siis, kui välisturud on juba pikemat aega tugevust üles näidanud.
Hansapanga aktsia sulgus täna 137,50 kroonil ehk 0,2%, kusjuures hinnanoteeringud püsisid päeva jooksul küllalt ranges vahemikus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing