ET, turvafirmad ja päästeamet loovad uue süsteemi tulekahju avastamiseks

20. aprill 2001, 09:51

Täna sõlmivad Päästeamet, Eesti Turvaettevõtete Liit ja Eesti Telefon (ET) lepingu, mille peaeesmärgiks on tõsta automaatse tulekahjusignalisatsiooniga objektide turvalisust, teatas ET pressiesindaja.

'Tulekahjule reageerimise ja päästemeeskonna kohalejõudmise kiiruse
tõstmiseks on vaja luua süsteem, mille kohaselt tulekahjusignaal jõuab otse häirekeskusse objektilt otse, ilma et turvafirma patrull või 'naabrivalve' selle kontrollimiseks eelnevalt aega raiskaks,' ütles ET pressiesindaja Anu Vahtra.

Vahtra sõnul püütakse süsteemiga liita kõik koolid, omavalitsused ja riigiasutused jt suuremad asutused, et tagada operatiivselt tulekahjusignaali jõudmine päästeameti juhtimiskeskusesse.

Eesti Telefon ja ESS on kasutanud sarnast süsteemi ESSi objektide valvel
Õismäe piirkonnas.

'2000. aasta lõpust hakkas Eesti Telefon aktiivselt tegelema telemeetriaga, mis on väikeste andmekoguste edastamine kahe punkti vahel koos reaalajas toimuva jälgimisega. Sama aasta suvel alustati koostööd Sonera ja ESSiga ning tehti algust telemeetriavõrgu väljaehitamisega Tallinnas,' lisas Vahtra. 'Turvafirmad tunnevad telemeetria vastu huvi just sellepärast, et telefoniliinide lõhkumise korral ei saanud turvafirma juhtimiskeskus seni teadet ehk signaali vargusest, kuid telemeetria välistab sellise juhuse. Telemeetriavõrgu rajamisega on Eesti Telefon loonud aluse täiesti uudsele turvaseadmete ja turvalise andmeedastuse ajastule Eestis. Eesti Telefon on jaganud telemeetria valdkonna kolmeks: turva-, tehnilise järelevalve ning tehnika- ja IT-valdkond. ET on avanud ka telemeetria monitoorimiskeskuse Tallinnas.'

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing