Riigikohus ei andnud eks-KGBlasele elamisluba

Inno Tähismaa 23. aprill 2001, 16:15

Riigikohtu halduskolleegium jättis rahuldamata endise KGB töötaja A. ?apovalovi taotluse elamisloa saamiseks.

Valitsus otsustas 1999. aasta 8.juunil mitte anda ?apovalovile elamisluba põhjendusega, et ?apovalov töötas ENSV Riiklikus Julgeoleku Komitees. ?apovalov vaidlustas valitsuse korralduse Tallinna Halduskohtus ning seejärel Tallinna Halduskohtu otsuse Tallinna Ringkonnakohtus. Nii Tallinna Halduskohus kui Tallinna Ringkonnakohus jätsid valitsuse korralduse jõusse.

?apovalovi esindaja vandeadvokaat Sven Sillar esitas riigikohtule teistmisavalduse, milles ta palus need kohtuotsused tühistada. Teistmisavalduses väideti, et Eesti riik võttis endale 1991.aasta detsembris ENSV Riikliku Julgeoleku Komitee tegevuse lõpetamise kohta sõlmitud lõppaktiga kohustuse mitte lubada julgeolekukomitee nende endiste kaastöötajate õiguste piiramist, kelle tegevus oli kooskõlas tollal kehtinud seadustega.

Valitsuse seisukoht oli, et lõppakt pole Eestile siduv, kuna sellele alla kirjutanud riigiminister Raivo Varel polnud volitust lõppaktile alla kirjutada.

Riigikohus leiab, et tema kasutuses olevatest andmetest ei saa järeldada, et lõppakt on Eestile siduv välisleping. Ühestki riigikohtu kasutuses olevast tõendist ei nähtu, et Raivo Vare oli volitatud lõppaktile alla kirjutama.

Otsus jõustub 23.aprillil selle teatavaks tegemisel. Alates 24.aprillist on halduskolleegiumi tänane otsus kättesaadav ka riigikohtu <#kodulehel=http://www.nc.ee>.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing