Soome keelab piraattoodete impordi

23. aprill 2001, 09:12

Soomes on ettevalmistamisel seadus, mis keelab piraattoodete riiki toomise, kirjutab Postimees.

Soomlaste Venemaalt ja Eestist kaasa toodud piraattoodete väärtus ületas mullu miljardi krooni piiri. Riigil jäi seetõttu saamata umbes 250 miljonit krooni käibe- ja muid makse, kinnitas Soome Autoriõiguste Info- ja Valvekeskuse reedel avaldatud uurimus. Siiani on soomlastel lubatud enda tarbeks kaasa tuua mis tahes tooteid, ainult nende edasimüümine on Soomes keelatud.

Soome muusikaturust on piraatluse käes umbes viiendik. Euroopas on see näitaja suurem vaid Kreekas, kus piraatplaadid on vallutanud poole turust.

Antti Kotilainen Soome Autoriõiguste Info- ja Valvekeskusest märkis, et praegu tuuakse Venemaalt juba rohkem piraattooteid kui Eestist. Mullu Soome jõudnud 2,3 miljonist illegaalsest CD-plaadist toodi tema sõnul umbes miljon Eestist. Et keskmiselt ostis soomlane Eestist umbes kolm CD-plaati, siis kinnitab väike arvutus, et üle 300 000 soomlase kandekotis oli Eestist lahkudes piraatplaate.

Kahe aasta taguste andmetega võrreldes on Eestist piraatplaate toovate soomlaste hulk veidi kahanenud. Kui 1999. aastal tõi CD-plaate Eesti reisilt kaasa 27 protsenti soomlastest, siis nüüd käitub nii 21 protsenti reisijatest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing