Kasumivõtmine langetas USA aktsiaturge

Peeter Koppel 23. aprill 2001, 10:45

Ühendriikide aktsiaturgudel asuti reedel pärast kolm päeva kestnud tõsist tõusu kasumit võtma.

Mõningate turuosaliste soovimatus aktsiaid üle nädalvahetuse hoida siiski suuremat langust kaasa ei toonud ning olulisemate indeksite langus jäi enam-vähem ühe protsendi piiresse. Nasdaqi nädalase 10 ja Dow Jonesi 4,5 protsendi kõrval on see siiski suhteliselt väike.

<a href='http://finance.yahoo.com/q?s=^IXIC d=5d' target='_vbors'>Nasdaqi üldindeks</a> kaotas reedel 0,86 protsenti ning sulgus 2163,41 punkti tasemel.

<a href='http://finance.yahoo.com/q?s=^DJI d=5d' target='_vbors'>Dow Jonesi</a> tööstuslik keskmine sulgus aga 1,06 protsendi võrra madalamal 10 579,85 punktil

Kergemat laadi tõuke allapoole liikumiseks andis ka optsioonireede, kuid turuosaliste endi hinnangul jäi selle mõju suhteliselt mõõdukaks.

Reedesed suurimad kaotajad olid ravimi- ja biotehnoloogiaettevõtete aktsiad. Langust juhtis farmaatsiagigant Merck <GR#US.MRK>, mille aktsia langes vaatamata sellele, et ettevõte suutis esimese kvartali kasumiprognoosiga sammu pidada ning andis mõista, et jaksab seda ka teises kvartalis teha.

Lisaks paistsid suuremate langejatena silma finantssektori ettevõtted

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing