Greenpeace tuleb Eesti reostuse vastu võitlema

Inno Tähismaa 23. aprill 2001, 18:10

Rahvusvahelise looduskaitse-alase liikumise Greenpeace aktivistid alustasid täna mereteekonda Peterburist Stockholmi, et juhtida tähelepanu reostusele Läänemere äärsetes riikides.

Enne teeleasumist kandsid Greenpeace`i esindajad kirurgimaske ja näitasid ajakirjanikele kala, mis väideti olevat surnud Läänemere keemilise reostuse tagajärjel.

Greenpeace`i esindus külastab Eestit ja Kaliningradi enne kui jõuab 23. mail Stockholmi, kus 120 maailma riiki peaks vastu võtma leppe toksiliste keemiliste ainete kasutamise vähendamise kohta. Greenpeace väitel on Balti riikides üritatud keemilist reostust vähendada, aga kokkuvõttes on see ikka liiga suur.
?Keemilised ühendid ohustavad meie lapsi, kui valitsused ei võta midagi ette nende loodusesse paiskamise vähendamiseks,? ütles üks Greenpeace`i aktiviste Wytze van der Naald.

Greenpeace`i kodulehel toodud info kohaselt põhjustavad keemilised ühendid Balti riikides ja Rootsis sündivatel lastel alakaalulisust ja arenguhälbeid.

Rootsi on soovitanud inimestel vähendada lõhe, forelli ja heeringa söömist ning hoiatanud rasedaid naisi kala söömisest tihedamini kui kord kuus.

Allikas: Reuters

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing