Turismifirma meelitas ohtlikule allveeretkele

24. aprill 2001, 08:24

Eesti turismifirma Adventours Agency läks mööda muinsuskaitseinspektsioonist ja piirivalvest, kui lubas soomlastel korraldada riskantseid allveeretki viimase maailmasõja ajal Lohusalu lähedal põhja läinud reisilaeva Jossif Stalin lõhkeainet täis vrakile, kirjutab Postimees.

Adventours Agency tutvustas Soome harrastussukeldujate ajakirjale saadetud reklaamtekstis sukeldumisvõimalusi 1941. aastal hukkunud laeva vrakile, märkides muu hulgas, et kuni 11 meetri sügavuses lebaval vrakil on relvi, pomme ja muud ohtlikku militaarvarustust.

Turismifirma tegevusest eelmise nädala lõpus teada saanud meremuuseumi allveearheoloog Vello Mäss ütles, et kuigi Stalinile on korduvalt sukeldutud, on välismaalaste sinna viimine täiesti lubamatu ja ohtlik.

Turismifirma kinnitab reklaamtekstis, et neil on välismaalaste sukeldumiseks vajalikud load olemas, lube väljastaval muinsuskaitseinspektsioonil ega piirivalvel polnud aga firma plaanidest kuni eelmise nädala lõpuni aimugi.

Seaduse järgi võivad välismaalased osa võtta üksnes muinsuskaitseameti loal korraldatavatest Eesti teadusasutuste ja muuseumide allveearheoloogilistest ekspeditsioonidest ning veeteede ameti kontrolli all olevatest allveetöödest.

Adventours Agency esindaja Enrico Kaljurand selgitas Postimehele, et nemad olid lihtsalt info vahendajad, kui tutvustasid soomlastele muude Eestis pakutavate aktiivse puhkamise võimaluste seas ka sukeldumist.

Kaljurand väitis, et selle info andsid OÜ Sportevents ja sukeldumiskeskus Sebak, kes oleksid hankinud ka sukeldumisload. ?Erilubadega saanuks ka välismaalased siin sukelduda,? rääkis ta. ?Imestan aga, et meiega pole võtnud ühendust ükski amet, vaid seda tehakse pressi vahendusel.?

Tänaseks on turismifirma oma möödunud kevadel alguse saanud kavast Kaljuranna kinnitusel loobunud, sest Soomes ei leidunud piisavalt huvilisi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing