Börsiülevaade: Hansapanga aktsia kõrgendatud tähelepanu all

24. aprill 2001, 10:01

Jahenevast majanduskliimast haiget saanud ettevõtete majandustulemused mõjutasid eile suure lombi taga olevat aktsiaturgu, mis tiksus kogu kauplemise vältel mõõdukalt allapoole.

Tegemist võib olla kiire tõusu järgse tehnilise korrektsiooniga, kuna hetkel märgid juba näitavad, et USA turud avanevad plussis. Avanenud Euroopa turud on inspiratsiooni saanud Deutsche Telekomi majandustulemustest ja võib loota, et ka Tallinnas ei näita aktsiahinnad langustrendi.

Viimase nelja börsipäeva jooksul ära kukkunud huvi Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia vastu eile taastus. Kuigi Hansapanga aktsia sulgus 137,25 kroonil ehk 0,2% reedest sulgemishinnast madalamal, tõestas investorite huvi kasvu ülespoole lükanud hinnanoteeringud ja tugevalt kasvanud käibemaht.

Eilne Hansapanga ja Leedu Riigivarafondi poolne Leedu Hoiupanga ostulepingule allakirjutamine annab aluse loota, et panga aktsia püsib atraktiivsena ka täna. Aktiivsust võiks hoida üleval neljapäevane aktsionäride üldkoosolek ja reedene I kvartali majandustulemuste avaldamine. Positiivne on ka reitinguagentuur Moody`se uudis, mis jättis panga finantstugevuse reitingu vaatamata Leedu Hoiupanga ostmisele muutmata.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing