Sposato tahab Eestist lahkuda

24. aprill 2001, 08:09

Kriminaalkuriteos süüdistatav Sitsiilia fondihaldur Giovanni Sposato kavatseb täna Eestist lahkuda, kui ta politseilt selleks loa saab, kirjutab Eesti Päevaleht.

Sposato ütles, et sõidab tagasi oma alalisse elukohta Londonisse, kuid naaseb sealt Eesti politsei kutsumise peale esimese siiaväljuva lennukiga.

Sposato sõnul on kriminaalasja uuriv politseinik andnud tema Londonisse lendamiseks juba põhimõttelise nõusoleku, kuna ta on kuriteo üles tunnistanud ja teinud politseiga koostööd.

Sposato sõnul kuulas kaitsepolitsei teda möödunud nädala lõpul kaheksa tundi üle ja tundis huvi tema võimalike sidemete vastu Venemaa luureorganitega.

Sposato rääkis, et teda üle kuulanud uurija küsis neljal korral, kas tal on sidemeid endise KGB või praeguste Venemaa luureteenistustega.

?Vastasin neljal korral, et mul ei ole sidemeid Vene luurega,? ütles Sposato. Ta on korduvalt viidanud oma kõrgetele patroonidele ja klientidele Moskva valitsusladvikus, kuid pole nende nimesid konfidentsiaalsusnõuetele viidates avalikustanud.

Sposato sõnul tundis kaitsepolitsei huvi ka selle vastu, kuidas saada ühendust maksupettur Toni Massei alias Antonio Angottiga. Sposato sõnul ei saanud ta ka selles politseid aidata, kuna tal puuduvad Angottiga igasugused kontaktid.

Eile pärastlõunal kohtus Sposato jurist Aivar Pihlaku kontoris ärimees Meelis Laoga, et arutada võimalikku kohtumist Tallinna linnapea Jüri Mõisaga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing