Tagasiastunud Vilba esitab Mõisale ränku süüdistusi

24. aprill 2001, 10:20

Abilinnapea Priit Vilba teatas mõni minut tagasi oma tagasiastumisest, ühtlasi esitas ka avaliku pöördumise linnapea Jüri Mõisa poole.

'Selle sammuga seoses, vaba linnakodanikuna, tahaksin aga esitada linnapea Jüri Mõisale mõned avalikud küsimused, millele sooviksin ka avalikku vastust:

1)Teadaolevalt on Meelis Lao tihedalt osalemas linnavalitsuse töös ning viibinud erinevatel nõupidamistel. Millal ja mis asjaoludel valiti Tallinna asju juhtima ja korraldama kodanik Meelis Lao? Millal lõpeb Tallinna linnavalitsuses telefoniõiguse kasutamine linnapea teadmisel Meelis Lao poolt?

2)Millise töölepingu alusel on Meelis Lao linnavalitsusega teenistussuhtes? Kui Meelis Lao ei ole seotud linnapea ega Tallinna linna ärihuvidega, siis mis ajendab Meelis Laod oma vabast tahtest ja vabast ajast linnaga tihedalt suhtlema?

3)Mitmete linnapea otsuste tagamaad on jäänud hämaraks. Näiteks miks pressib linnapea järjekindlalt jõuga sadama-ala ühele pakkujale?

4)Miks linnapea õigustab, et Tallinna Vee erastamine on toimunud kõigiti korrektselt ja linlastele parimal viisil? Miks jäetakse märkimata, et hooletult sõlmitud lepingust välja unustatud konsultatsioonitasud koos sadevete äravoolukulutustega lähevad vigade paranduse korras läinud linnale maksma ligi 80 miljoni krooni aastas?

5)Miks rikkus linnapea riigihangete seadust Tallinna linna strateegilise arengukava koostamisel?

6)Mis motiividel takistas linnapea algselt linlastele odavamat ühistransporti võimaldavate kiipkaartide kasutuselevõttu ja millega on seletatavad tema kannapöörded selles küsimuses?

7)Miks ei ole linnapea julgenud tunnistada, et Kaarli pst. maa-aluse parkla rajamise ja pärnade maharaiumise idee on tegelikult tema enda ja tema erakonnakaaslaste ettepanek?

8)Lilleküla jalgpallistaadioni rajamisel rikuti ehitusloa taotlemisel ja kulutuste hüvitamisel jämedalt seadust ning linnas kehtivat korda. Miks alustas linnapea, kes oli teadlik minu pooldavast seisukohast staadioni rajamise suhtes, minu süüdistamist venitamises, selle asemel, et resoluutselt nõuda seaduste täitmist? Kas oluliste objektide rajamisel pole seaduste järgimine linnapea arvates tarvilik?

Loodan, et linnapea Mõis suudab nendele küsimustele selgelt ja arusaadavalt vastata. Ja kui ei suuda, siis ei hoia linnapea Mõis iga hinna eest võimust kinni ja teeb linlaste huvisid silmas pidades ainuõige sammu - astub samuti tagasi.'

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing