Ettevõtjad kavandavad IT investeeringuid

24. aprill 2001, 09:54

Eesti firmad on IT valdkonnas suundumas infrastruktuuri väljaehitamiselt kvalitatiivse arengu poole, selgub EMORi uuringust.

Pooled Emori uuringus osalenud Eesti ettevõtetest kavandavad käesoleva aasta jooksul investeeringuid firma infotehnoloogiasse. Tähtsustumas on panustamine IT koolitusesse ja süsteemide arendamisesse.

Emori uuringu 'Infotehnoloogia ja internet Eesti firmades' tulemused peegeldasid Eesti ettevõtete suhteliselt head varustatust arvutite ja internetiühendusega.

Vähemalt üks arvuti on kahes kolmandikus Eesti ettevõtetest. Samal ajal ulatub arvutipark üle kümne arvuti vaid 6%-s Eesti firmadest. Arvuti kui töövahend ei ole veel jõudnud peamiselt väikefirmadesse, mis on aga firmade üldpildis arvuliselt suures ülekaalus - 28 500 tegutsevast firmast on kolmandik alla miljoni kroonise käibega ja 80% vähem kui 10 töötajaga ettevõtted. Enam kui 50 töötajaga ettevõtetest omab üle poolte rohkem kui 10 arvutit.

Internetiühendus käib arvuti omamisega iseenesestmõistetavalt kaasas. Kõikidest firmadest omab internetiühendust 61%, mis tähendab peaaegu kõiki arvutiomanikke. Neist vähestest, kelle arvutis seni internetiühendus puudub, on enamusel plaanis see selle aasta jooksul muretseda. Internetiteenustega seonduvad investeeringud on plaanis ligi pooltel küsitletud ettevõtetest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing