Toivo Asmer: lennuühendus saartega peab saama rohkem raha

Inno Tähismaa 25. aprill 2001, 15:25

Tänasel kohtumisel Saare maa- ja omavalitsusjuhtidega ütles regionaalminister Toivo Asmer, et praegusel juhuslikul kujul pole lennuliiklusel Kuressaare-Tallinn liinil tulevikku ja lennuliiklus saarte ja mandri vahel tuleb muuta regulaarseks.

'Kujutage ette, et teie bussipeatusesse tuleb buss, nagu juhtub - vahel tuleb ja vahel mitte,' märkis regionaalminister Toivo Asmer ministri esindaja teatel.

Plaani kohaselt tõuseb lennuliikluse regulaarseks muutmisel praegune 2,6 mln toetus 4,7 mln kroonini aastas.

Asmer kohtus täna Saare maa- ja omavalitsusjuhtidega, et arutada saartega peetava lennuühenduse tulevikuperspektiive ning selleks vajalikke ettepanekuid 2002 aasta riigieelarvesse.

Tänavusest riigieelarvest on Saare maakonnale saartega ühenduse pidamiseks eraldatav summa 2,6 miljonit krooni, mis hõlmab ka ühendust Ruhnuga. USA dollari ja kütuse hinna tõusu tõttu viimase aasta jooksul on suurenenud lennukompaniide kulud ja praeguse seisuga jätkub aastaringselt dotatsiooni üheks lennureisiks nädalas. Kuna kogemused on näidanud, et ühel reisil nädalas ei ole mingisugust perspektiivi, on Saare Maavalitsus koostanud uue tegevuskava ja loodab, et koostöös teede- ja sideministeeriumiga on võimalik järgnevate aastate dotatsioonisummat suurendada.

Alates oktoobrist kavatseb Saare maavalitsus leida riigihankekonkursiga lennukompanii, kellega sõlmitakse avaliku teeninduse leping vastavalt ühistranspordiseadusele vähemalt kaheks aastaks. Alates oktoobrist võiks lennud Ruhnu liinil toimuda kaks korda nädalas ja Tallinna liinil vähemalt kolm korda nädalas.

Pikemaajalisem leping annab kindluse ka lennufirmadele ja võimaldab saada paremaid pakkumisi. Tallinn-Kuressaare lennuliini normaalsel töölerakendumisel võiks tulevikus liini teenindada suurema lennukiga (kuni 45 kohta), mis võimaldab piletitulu osakaalu suurenemist kogukuludes. Arvestades, et ühele lennureisile Tallinn-Kuressaare lennuliinil on vaja dotatsiooni 15 000 EEK, oleks vajalik dotatsioonisumma Tallinn-Kuressaare lennuliinile kolme reisi puhul nädalas 4,7 mln krooni aastas. Vajaliku dotatsiooni maht hakkab prognooside kohasel alates kolmandast aastast oluliselt vähenema.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing