Laar taunis Mõisa tegevust, Tallinn jätkab ilma Savisaareta

Inno Tähismaa 25. aprill 2001, 10:46

Peaminister Mart Laar ja siseminister Tarmo Loodus kohtusid täna hommikul Tallinna linnapea Jüri Mõisaga, kus avaldasid rahulolematust olukorraga Tallinnas, teatas valitsuse pressitalitus.

'Jüri Mõisal kui linnapeal ja linnakoalitsiooni juhil lasub vastutus selle eest, et linna võimuorganid oleksid võimelised langetama ja ellu viima otsuseid, mis on tallinlaste huvides. Täna ma selliste otsuste tegemist Tallinna linnavolikogus ei näe,' lausus peaminister.

Peaminister ja siseminister andsid Mõisale ülevaate kaitsepolitsei, keskkriminaalpolitsei ja FBI poolt eri kanaleid pidi esitatud informatsioonist, et Meelis Lao kohta pole siseministeeriumil tõendeid, et algatada kriminaalasja. Küll on siseministeerium Lao jälgimisest jätkuvalt huvitatud.

Siseminister kinnitas, et ajakirjanduses avaldatud süüdistused Tallinna linnavalitsuse seotusest kuritegeliku maailmaga ei ole leidnud kinnitust. Samas tõdes Laar, et sellise tausta ja kuvandiga inimesega läbikäimine heidab varju nii Jüri Mõisale, Isamaaliidule, Tallinna linnavalitsusele kui ka Eesti rahvusvahelisele mainele. 'Olen kindel, et Mõis teeb õige otsuse', ütles Laar seda teemat kommenteerides.

Olemasolev seitsme partneri koalitsioonilepe on piisav alus tegusa linnavõimu toimimiseks. Koalitsiooni laiendamiseks ei ole vajadust ega ka võimalust, linnapea peab lihtsalt tagama otsuste läbimineku volikogus, tõdesid peaminister ja linnapea ühiselt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing