PM: riik tõstab inimeste maksukoormust

25. aprill 2001, 08:29

Riigikogu menetlusse jõudnud uue käibemaksuseadusega tahab riik ootamatult tõsta inimeste maksukoormust. Kuidagi teisiti ei saa nimetada numbreid, mis vaatavad eelnõust vastu eraisikutele lubatud impordi maksuvabade piirmäärade koha pealt, kirjutab Postimees tänases juhtkirjas.

Välismaal turismireisil või komandeeringus käies võib igaüks meist teha ka mõne sisseostu. Kui ostetu väärtus ei ületa suhteliselt mõistlikku 5000 krooni piiri, pole inimestel tulnud naastes muretseda maksuametnikega asjaajamise pärast.

Selle piiri tõmbamine uuest aastast 2700 kroonile ei ole kuidagi ratsionaalselt põhjendatud. Ning seda mitte rikkurite huvides, kes võiksid nädalavahetuseks Pariisi lennates end kallite parfüümide ning teiste luksusasjadega koormates Tallinna lennujaama naasta. Ka paljud tavainimesed, kes võivad endale näiteks kord kahe aasta jooksul ühe välisreisi lubada, võtavad puhkusest kõik võimaliku ning toovad midagi reisimälestuseks kaasa.

Riigi poolt ei ole sobiv kodanikke niiviisi nöörida, nagu uus seaduseelnõu seda pakub. Isegi juhul, kui seda saab taas kord põhjendada Euroopa Liidu nõuetega. Karmimate maksunumbritega ei ole kooskõlas ka valitsusliidu lubadused maksukoormuse tõstmata jätmisest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing