Arvutikuriteod viivad koolipoisi kohtu ette

25. aprill 2001, 08:18

Keskkriminaalpolitsei saatis kohtu alla 12 klassi õpilase, keda süüdistatakse CV Online?i andmebaasi sisse murdmises, andmete kopeerimises ja andmebaasi kustutamise katses, mille eest võib teda karistada kuni kuueaastase vabadusekaotusega, kirjutab Eesti Päevaleht.

Tallinna prokuratuuri prokurör Krista Kull ütles, et möödunud aasta mais toime pandud arvutisabotaa?is ja arvutikelmuses süüdistatav Lauri Nõmme (17) ei tunnista ennast süüdi ning keeldub ütluste andmisest.

?Otseseid tõendeid tema vastu pole,? lausus Kull. ?Küll aga viitavad kindlalt Lauri Nõmmele kõik kaudsed tõendid.?

Prokuröri sõnul leidis politsei arvuti, kust kuritegu toime pandi ning sellele juurdepääsu omavatest inimestest on Nõmme ainus, kellel on häkkimiseks vajalikud arvutialased teadmised.

?Lauri Nõmme on arvutiproff,? ütles Kull. ?Ta oskab kirjutada spetsiifilisi arvutiprogramme, mille abil saab elektroonilistesse andmebaasidesse sisse murda.?

CV Online?i arendusdirektor Jüri Kaljundi ütles Eesti Päevalehele, et Nõmmel ei õnnestunud nende andmebaasi kustutada, kuna kustutamise käsklus oli blokeeritud.

Kaljundi lisas, et kui Lauri Nõmmel oleks õnnestunud CV Online?i andmebaas kustutada, siis oleks firma hinnanguline kahju olnud umbes 250 000 krooni.

Ta lisas, et nende andmebaasi üritatakse tõsisemalt sisse murda umbes paar korda aastas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing