Mõis: Lao abistas eliitbrigaadi

25. aprill 2001, 13:38

Tallinna linnapea Jüri Mõisa sõnul abistas ärimees Meelis Lao koalitsiooni moodustatud 'eliitbrigaadi' kontakti leidmiseks volikogu vene fraktsiooniga Rahva Valik.

Mõis ütles täna pressikonverentsil, et mullu enne 2. novembri umbusaldushääletust leppis koalitsioon kokku, et moodustab niinimetatud eliitbrigaadi, kellele antakse täielikud volitused vene poliitkutega läbirääkimisteks ning vastavate kontaktsisikute leidmiseks.

Eliitbrigaadi kuulusid linnapea sõnul tema ise, Rein Voog, Tõnu Kõiv ja Sergei Ivanov. 'Meelis Lao oli nende isikute hulgas, kes pidid kontakti leidma Rahva Valiku liikmetega,' ütles Mõis.

Mõis lisas, et Lao oli isiklikult tuttav Jevgeni Tombergi, Nikolai Maspanovi ja mõne teisega Rahva Valikust. 'Ta osutus tookord hästi sobivaks ja efektiivseks,' märkis linnapea.

Mõis toonitas, et sellise tegevusplaani koostas koalitsiooni volitatud neljaliikmeline meeskond, mitte tema ainuisikuliselt. Toona ebaõnnestus Mõisa umbusaldamine, kuna Rahva Valik tuli koalitsiooni poolele üle.

Tänahommikusel kohtumisel peaminister Mart Laariga leppis Mõis kokku, et väldib avaliku arvamuse tõttu edaspidi kohumisi Meelis Laoga. 'Nõustusin Laari seisukohaga, et poliitikas on vorm ka tähtis,' ütles Mõis. 'Enne rääkis tema vormist ja mina sisust.'

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing