Meelis Laoga seotud Lennusadama ehitaja sai linnalt trahvi

26. aprill 2001, 09:59

Tallinna linn märas Lennusadamas ebaseaduslikke ehitustöid juhtivale ASile BPV taas trahvi, teatas säästva arengu ja planeerimise ameti juht Toomas Tauts.

Ehitusjärelevalve on korduvalt peatanud ehitustegevuse Lennusadamas, kuna BPV-l puudub tööde tegemiseks ehitusluba ning territooriumi omandiküsimuses on pooleli kohtuvaidlus riigi ja BPV vahel.

Lennusadama territooriumi näol on Tautsi sõnul tegemist NSVLi relvajõududele kasutada olnud alaga, mis kuulub Eesti riigile. Riigivara registris asub sadam justiitsministeeriumi haldusalas ning ministeerium on kohtus vaidlustanud sadama ebaseadusliku ülemineku ASile BPV.

Eesti Päevalehe andmetel mängis Tallinna linnapea Jüri Mõis ärimehest sõbra Meelis Lao abil Lennusadama ala ebaseadusliku ehitaja kätte.

Mullu oktoobri algul kutsus Mõis Tallinna säästva arengu ja planeerimise ameti juhataja Toomas Tautsi enda juurde. Peale nende olid ajalehe andmeil kabinetis ka justiitsministeeriumi kantsler Mihkel Oviir ja linnapea sõber Meelis Lao.

Lennusadamas ehitanud BPV huve esindanud Lao kurtis, et poolelioleva ebaseadusliku kai ehitus on vaja enne külmade saabumist lõpetada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing