PM: Mõis ja Voog peavad koos ametist loobuma

26. aprill 2001, 08:30

Postimees arvab oma tänases juhtkirjas, et Tallinna linnapea Jüri Mõis ja volikogu esimees Rein Voog peavad mõlemad ametist loobuma.

Plats puhtaks, see kümneaastane loosung tuleks võimupoliitikutel taas nurgatolmust puhtaks kloppida ja nüüd iseendi vastu keerata. Võimuliidu kooshoidmise hind ei saa olla varjatud või lausa avalik vaen ja eetilisuse mahakriipsutamine oma sõnavarast, ütleb Postimees.

Londonist tulles oli isamaaliitlasest Tallinna linnapea Jüri Mõis väge täis - suur sõprus Meelis Laoga pidi kestma igavesti, koalitsioon Keskerakonnaga terendas suure võimalusena silme ees. Eilseks oli suur vägi muutunud väikesteks sõnadeks.

Peaminister Mart Laari sakutamise järel lubas Mõis vältida edaspidi kohtumist sõber Laoga, olematuks muutus ka plaan kaasata Keskerakond Tallinna võimuliitu. Mees annab sõna, mees võtab sõna - nii valitsetakse Tallinna aastal 2001.

Kaklus ei määrinud siiski mitte ainult linnapea Jüri Mõisa mundrit. Väärikust ei jätkunud ka Tallinna linnavolikogu esimehel reformierakondlasel Rein Voogil. Valel lihtsalt on lühikesed jalad. Seekord sai tõe ja õiguse mõõdupuuks hõbepeeker, mis koalitsiooni toetamise eest kingiti möödunud aasta sügisel Meelis Laole.

Mehed määrisid Laole kingituse tegemist nagu kuritegu üksteisele kaela. Tõde kipub aga enamikul juhtudel ikka vahepeal olema, nii ka selles loos - hõbepeekri kinkisid Meelis Laole linnapea Mõis ja volikogu esimees Voog üheskoos.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing