Malaislane sai trahvi autoga 773 km/h sõitmise eest

26. aprill 2001, 15:01

Malaisia turismikuurorti töötajal New Ching Shit (59) sai politseilt oma autoga kiirusega 773 km/h sõitmise eest trahvi, kirjutab Postimees online.

Shit sai trahvi 4. aprillil kiiruse ületamise eest, sest ta sõitis politsei andmetel 773 kilomeetrit tunnis, kirjutab uudisteagentuur dpa, viidates kohalikele agentuuridele ja päevalehele Star.

New autoks on 18 aastat vana Toyota Corolla GL. New kinnitusel üllatab teda ennastki selline suur kiiruseületus, sest auto spidomeetril on suurim number 160 km/h.

«Kuidas võib politsei teha sellise hiiglasliku vea? Ma imestan kõige rohkem seda, et politsei tunnistas mulle, et siin ei ole mingit viga,» rääkis New, lisades et otsib abi kiiruse kohtus vaidlustamiseks.

Autodega on sõidetud küll ka üle 1000 km/h, kuid sel juhul on tegemist olnud spetsiaalsete voolujooneliste sõidukitega, millele on asetatud lennukimootor. Maailma kõige kiiremate seeriaautode tippkiirus jääb vahemikku 350-380 km/h.

Politseiameti ühe spetsialisti kinnitusel ei saa laserseadmete puhul ebatäpsusi olla, küll aga raadiomõõteseadmetel, kus samal sagedusel võib tegutseda veel sarnane seade, näiteks töötas mootor seadmega samal sagedusel. Mõõteseadme kiir võis peegelduda ka mõnelt teiselt autolt, andes lõppkiiruseks üle 700 km/h.

Eestis kasutatavatel kiirusemõõteseadmete maksimumtulemuseks on 230 km/h.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing