2000. aasta parim turismiedendaja sai puskari eest trahvi

26. aprill 2001, 08:31

Viinaliit esitas Võru politseile märgukirja, milles süüdistas Metsavenna talu peremeest Meelis Mõttust puskari kasutamises. Politsei määras talle kümme päevapalka ehk 530 kr trahvi, kirjutab Maaleht.

?Tunnistasin politseis, et aida nurgas on mul kuus liitrit puskarit,? ütles Mõttus. ?Olen nüüd esimene inimene Mõniste vallas, kes saanud karistada ebaseadusliku alkoholi kodus hoidmise eest.?

Mõttus pole viinaliidu kaebuse peale pahane, pigem peab ta tragikoomiliseks, et salaviinamüüjad, kes viinatööstusele ebaausat konkurentsi pakuvad, enamasti karistada ei saa.

Mõttus ei ole päri viinaliidu kaebuses märgituga, nagu oleks Metsavenna talus puskaritegu legaliseeritud.

Võru politsei korrakaitseosakonna juhtivkonstaabel Ellen Kiilo ütles, et maksimaalselt võinuks Mõttus saada kuni 60 päevapalga (3180 kr) ja minimaalselt ühe päevapalga (53 kr) ulatuses trahvi.

?Tema turismitalu atraktiivsuse üks asju ongi puskar ja mis see puskar iseenesest ikka väga hullu on,? sõnas Kiilo, ?kuid meil ei ole õigust kellelegi erandeid teha.?

Turismifirmade liit andis eelmisel aastal Meelis Mõttusele aasta parima turismiedendaja tiitli uute projektide eduka käivitamise ja elluviimise eest. Avalikkusele sai ta tuntuks metsavendade punkrite ehitamisega ja neis majutuse pakkumisega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing