Soome tahab Rootsilt reisilaevade toetamise osas erandit

26. aprill 2001, 11:04

Soome transpordi ja sideminister Olli Pekka Heinonen taotleb Rootsilt kavandatavas üleminekus netopalgasüsteemile erandit, kus Ahvenamaa kaudu kulgev laevaliiklus jääks soodustuse alt välja.

Heinoneni sõnul on Ahvenamaale tax-free kaubanduse jätkamise osas antud erand juba piisav tugiabinõu.

Silja ja Viking Line leiavad, et Soome ja Rootsi vaheline leping oleks kummaline, kuna Läänemerele võib tulla mistahes Euroopa Liidu laevafirma ja turuosa soomlastelt ja rootslastelt hoopis üle võtta.

Ajalehele Helsingin Sanomat antud intervjuus ütleb Silja Line"i infojuht, et peab täiesti võimalikuks näiteks Eesti aluste tulekut Ahvenamaa liinidele. Eesti laevade meeskonnakulud on Soome ja Rootsi kuludest palju väiksemad ning netopalkadele üleminek, kus meremeeste maksud jäävad laevafirmadele, kataks vahest vaid poole. Nii tuleks üleminekut sellele süsteemile hoopis kiirendada, ka Soomes.

Soome kardab, et Rootsi üleminek meremeeste netopalgasüsteemile, mis on ELi üks viis meretransporti toetada, viib Soome alused Soome lipu alt minema. Soome ise ei ole arvanud õigeks reisilaevaliiklust maksumaksja rahaga toetada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing