Politseijuht tunnistab allajäämist narkomaanidele

26. aprill 2001, 08:22

Tallinna politseijuht tunnistab võimetust võidelda autodest ja kauplustest varastavate narkomaanidega, sest nende püüdmine halvaks kogu politsei töö, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Politsei on tõhusaks võitluseks selliste varguste vastu võimetu,? ütles eile Tallinna politseiprefekt Jüri Kasesalu. ?Meie ühiskonna ettevalmistus efektiivseks võitluseks nende kuritegude vastu on liialt nõrk.?

Tallinnas toimus tänavu esimese kolme kuuga 1315 autodest vargust, mis on 122 võrra rohkem kui mullu samal ajal. Varastest on politsei tänavu kätte saanud ainult 42 ehk 40,8 protsenti vähem kui mullu sama ajaga.

Pealinna politseijuhi väitel on 40 protsenti kõikidest tabatud varastest narkomaanid, kelle vahi alla võtmine ei ole politsei jaoks lahendus. Politsei on tänavu Tallinnas vahistanud üle 500 narkomaanist kurjategija. ?Meil ei jääks muude kurjategijate jaoks siis arestimajades ja vanglates lihtsalt ruumi,? ütles Jüri Kasesalu.

Iga päev narkomaanidest varastega kokku puutuvad turvafirma ESS töötajad peavad Tallinnas tööpäeva jooksul kinni keskeltläbi 10-15 kauplusevarast, ütles ESSi avalike suhete juht Indrek Lindsalu. ?Sageli leiame nende juurest veriseid süstlaid, mis viitab sellele, et tegu on narkomaaniga,? lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing