Taistot ähvardab kuu aja pärast liiniloata jäämine

27. aprill 2001, 08:18

Väikebussifirma OÜ Bussiveod seljatas kohtus teede- ja sideministeeriumi, mille tulemusena võib veebruari keskpaigast Tallinna ja Tartu vahel odavat bussisõitu korraldav Taisto jääda liiniloata, kirjutab Postimees.

Kohtuotsus tühistas kolmapäeval nüüd juba Taisto Busside nime kandvale Suure-Jaani Bussile antud Tallinna-Tartu liiniloa. See tähendab aga ühtlasi firma kõigi viie Tallinna-Tartu edasi-tagasi väljumise tühistamist.

Taisto Busside liiniluba kaotab siiski kehtivuse kohtuotsuse jõustudes 30 päeva pärast, juhul kui teede- ja sideministeerium otsust kümne päeva jooksul edasi ei kaeba.

OÜ Bussiveod juhataja Raivo Avango sõnul sai ettevõte möödunud aasta lõpus Tallinn-Tartu liiniloa ning alustas detsembri lõpus Tallinna-Tartu liini teenindamist. Juba varem taotles liiniluba ka Taisto tütarfirma Suure-Jaani Buss. Esialgu sai Taisto ministeeriumi liinilubade komisjonilt eitava vastuse, sest puudus kooskõlastus Tartu maavalitsusega.

Aasta algul aga andis maavalitsus liiniloa kooskõlastuse ka Taistole ning see tõi endaga kaasa kahe firma kolm kattuvate kellaaegadega edasi-tagasi väljumist päevas.

Avango hinnangul rikkus ministeeriumi komisjon ka protseduurireegleid, väljastades liiniloa Suure-Jaani Bussile automaatselt.

OÜ Bussiveod kaebuse aluseks oli ühistranspordiseaduse punkt, mis ütleb, et liiniloa andja keeldub selle väljastamisest, kui see häirib varem väljaantud liiniloaga tegutseva firma tegevust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing