Lennart Meri uurib Jüri Mõisa tegevust seoses Lennusadamaga

27. aprill 2001, 08:22

President Lennart Meri saatis eile märgukirja prokuratuurile ja riigikontrollile, et uurida Tallinna linnapea Jüri Mõisa ja Lennusadama ebaseadusliku valdaja vahel sõlmitud lepinguid ning tagada sadamas riigi huvide kaitse, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Nimetatud rand (Lennusadam ? toim.) koos lennubaasiga kuulus enne Eesti okupeerimist Eesti kaitseministeeriumile ja võeti 22. ja 23. juunil 1940 sundkorras kasutusele Punaarmee poolt,? seisab presidendi kantselei eilses avalduses. ?Sellest vägivallast ei ole sündinud mitte mingisuguseid uusi õiguslikke seoseid. President ootab Vabariigi Valitsuselt Eesti suveräänsuse ja täievvõimu teostamist ka sellel alal.?

Kolmapäevasel kohtumisel Meriga kinnitas peaminister Mart Laar, et kohtuvaidlused Lennusadama maatüki ümber on jõudmas riigile soodsa lõpplahenduseni: valitsus taastab riigi kontrolli vesilennukite angaari ja selle juures asuva sadama üle ning jätab selle riigi omandusse.

Samuti ütles Laar, et ei pea erinevalt Mõisast vajalikuks selle maa-ala üleandmist linnale.

Küsimusele, mida saab riik teha oma kontrolli taastamiseks vesilennukite sadamas, vastas Lennusadama ebaseadusliku valdaja ASi BPV esindaja Aleksandr Rotko: ?Arvan, et praktiliselt mitte midagi. Kui kasutatakse jõu meetodit, siis muidugi.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing