Reformierakond võttis Paldiski linnapea koha

27. aprill 2001, 08:04

Võimumängudest ja rahapuudusest räsitud Paldiskit asus juhtima Kaupo Kallas, kelle volikogu valis eile ekslinnapea Jaan Mölderi taktikepi all uueks linnapeaks, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kümme poolthäält ja ei ühtegi vastuhäält kogunud Kallas täitis linnapea kohuseid veebruari lõpust. Kuigi Paldiski linnapea leidmiseks oli välja kuulutatud avalik konkurss, kuhu esitas avalduse 12 inimest, seati üles vaid Kallase kandidatuur.

Linnapea valimine kulges stsenaariumi kohaselt ja selleks kulus alla veerand tunni. Istungi sisse juhatanud volikogu esimees Mati Kadak andis juhtohjad üle Mölderile, kes häältelugemiskomisjoni esimehena toimetas sedelitega ja käis ringi valimiskastiga.

Linnapea ametiraha kaela saanud Kallas tunnistas, et Paldiski rahaline seis on hetkel kehv, kuid mitte lootusetu. ?Tahame juuniks sotsiaalmaksu võlad ära maksta. Siin on vajalik riigi abi ? seda oleme jõudumööda saanud tänu Reformierakonnale, kuhu ma kuulun,? lausus ta.

Paldiski võimukriis sai alguse talvel, kui seni koostööd teinud linna üks võtmeisikuid Mölder ning tollane volikogu esimees Anne Taklaja tülli pöörasid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing