Tallinna arvutihankel kokkumängu kahtlus

27. aprill 2001, 08:09

Arvutifirmad kahtlustavad, et Tallinna linnavalitsusest hiljaaegu tellitud mitme miljoni kroonine arvutihanke konkurss mängiti kätte firmale, mis on seotud linnakantselei infotehnoloogiajuhi pojaga, kirjutab Postimees.

200 arvuti soetamiseks 27. märtsil väljakuulutatud konkursil osalenud, kuid selle kaotanud firmadele näib kahtlane, et kui konkursil võisid osaleda rohkem kui aasta aega turul olnud firmad, siis suurtellimuse võitnud Makato Eesti OÜ tegutseb alles eelmise aasta augustist.

?Tundub küll, et mingil taskufirmal õnnestus sugulussidemete kaudu tellimus endale saada,? lausus üks allikas Postimehele. Ta viitas sellele, et Makato Eesti OÜ on seotud Tallinna linnakantselei IT-direktori Väino Olevi poja Toomasega.

Makato Eesti pakkus IBMi arvuteid koos paigaldamisega ligikaudu 3,9 miljoni krooni eest. Seda on näiteks ligi 300 000 krooni rohkem kui lõppvooru pääsenud firmal BCS Infra.

Krediidiinfo andmetel ei kuulu Toomas Olev küll Makato Eesti juhtkonda, kuid tema juhitav firma A-Hooldus tegutseb samal aadressil Laki tänavas. Makato juhatuse liige Kalmar Kumar omakorda on juhatuse kaudu sees ka A-Hoolduses.

Linnakantselei IT-direktor Väino Olev ütles, et tema aadressil kõlavad korruptsioonisüüdistused on alusetud, sest poeg on täiskasvanud ja iseseisev inimene ning ajab oma äri, millesse tema ennast ei sega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing