Tallinna Soojus: väide 10protsendilisest hinnatõusust on vale

27. aprill 2001, 10:40

Väide, nagu põhjustaks gaasi 10protsendiline hinnatõus automaatselt ka Tallinna Soojuse tarbijaile sama suure hinnatõusu on vale, sest gaasi hind moodustab ainult 66 protsenti soojuse lõpphinnast, teatab AS Tallinna Soojus oma pressiteates. Hinnatõus jääks gaasi hinna 10-protsendise tõusu korral kindlasti alla 10 protsendi.

Teiseks peame tarbijaid teadlikult eksitavaks Mustamäe Korteriühistute Ühenduse esimehe Mart Vinnali väidet, mille kohaselt järgmise kahe aasta jooksul võib Tallinna Soojuse klientidele gaasi kallinemise ja ettevõte rendileandmise tagajärjel hind tõusta kuni 600 kroonini MWh. Tegemist on kuulujutu levitamisega. Tallinna Soojusel on Eesti Gaasiga sõlmitud leping, milles on fikseeritud gaasi hind aasta lõpuks.

Vastavalt kehtivale korrale peab Tallinna Soojus kõik hinnatõusud kooskõlastama Energiaturu Inspektsiooniga. Kui Energiaturu Inspektsioon annab loa hindu tõsta ei saa see aset leida enne kuue kuulise tarbijaile etteteatamise perioodi lõppu. Seega käesoleval aastal soojuse hind gaasi hinna võimaliku tõusu tõttu ei tõuse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing