Savisaar tahab laiendada kõnelusi Mõisaga

27. aprill 2001, 08:34

Suurima opositsioonipartei Keskerakonna liider Edgar Savisaar ütleb intervjuus Postimehele, et näeb Mart Laari toetuse nõrgenemist Isamaaliidus ja Tallinna linnapea Jüri Mõisa tugevnemist, mida Laar ?hapu näoga pealt vaatab?.

Kas teie teate, mis võim praegu Tallinnas on?

Tallinnas on Jüri Mõis linnapea, Rein Voog volikogu esimees ja koalitsioon koosneb seitsmest parteist. Ma ei ole tähele pannud, et midagi oleks muutunud.

Mis kõnelusi te ise praegu Mõisaga peate?

Praegu ma olen Hundisilmal, puhastan jänesepuure ja ei pea mitte mingisuguseid kõnelusi.

Tundub, justkui vaataks Keskerakond Tallinna võimujagamist kõrvalt ega sooviks kaasa lüüa. Või tegutsete seda agaramalt kaadri taga?

Eks meie ka muidugi konsulteerime ja peame aru. Mis puutub Mõisa, siis on meil viimasel ajal olnud regulaarselt kohtumisi ja telefonikõnesid. Just eile õhtupoolikul, kui temaga järjekordselt kohtusime, tõstatasin ma küsimuse, et need kohtumised ei peaks nii kaadritagused olema. Muidu jääb mulje, nagu oleks tegu mingite salakohtumistega.

Leppisime järgmise kohtumise kokku järgmise nädala algupooleks. Leppisime kokku, et neist peaks osa võtma mõnevõrra laiem ring nii isamaaliitlasi kui keskerakondlasi, mitte ainult meie kahekesi.

Kuivõrd on teie suhted Jüri Mõisaga paranenud ajast, kui lajatasite talle järjest kahe nädala tagant umbusaldusi?

Ma ei räägiks üldse isiklikest suhetest, vaid ikkagi poliitilisest tasandist. Ega meil ole põhjust loobuda millestki, mida oleme Mõisa kohta öelnud ja mida nüüd kinnitavad ka Mõisa enda koalitsioonipartnerid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing