30. aprill 2001, 00:00

Elcoteq ja Ericsson on sõlminud pikaajalise koostöökokkuleppe, mis tugevdab oluliselt Elcoteqi rolli seadmete tarnijana Ericssoni mobiilside süsteemidele.

Koostöölepe teeb ettevõttest osade toodete osas Ericssoni peamise tarnija kogu maailma mastaabis, teatas ettevõte pressiteates.

Toodete sortimendi ja koguse määrab turu nõudlus ja Ericssoni jätkuv edu antud valdkonnas.

Elcoteqi president Tuomo Lähdesmäki avaldas tehingu üle heameelt, lisades, et Elcoteqil on olemas nii vajalik oskusteave kui kaasaegsed ning konkurentsivõimelised tootmisvõimsused Ericssoni tingimuste täitmiseks.

Selleks, et firma võimalikult kiiresti Ericssoni toodete arenduses ja tootmises osalema saaks hakata, rajab Elcoteq Rootsi tehnoloogiakeskuse. ÄP Online

Swedbanki ja SEBi ühinemiskoosolek lükkub tõenäoliselt juuli asemel sügisesse, kinnitas reedel Swedbanki juht Birgitta Johansson-Hedberg uudisteagentuurile Direkt, ehkki konkreetset otsust veel ei ole.

Birgitta Johansson-Hedberg põhjendab koosoleku lükkumist tehingu läbivaatamisega Euroopa Liidus.

Brüsseli konkurentsivolinike otsust on oodata kas juunis või novembris, sõltuvalt sellest, kui põhjalikult tehingut ja selle võimalikke mõjusid uurima hakatakse. ÄP Online

Neljapäeval teatas mitu Euroopa suurfirmat ulatuslikest koondamistest Rootsis, Poolas, Saksamaal ja Prantsusmaal, suurendades omakorda survet Euroopa Keskpangale laenuintresside alandamiseks, kirjutab Financial Times.

Saksa Siemens teatas neljapäeval 3500 töökoha koondamisest telekommunikatsioonisektoris lisaks juba varem teatud 2600 töötaja koondamisele.

Rootsi raskeveokite tootja Scania koondab detsembriks 1200 töötajat ning Prantsuse kodumasinate tootja Moulinex Brandt sulgeb kokku viis tehast ning on seetõttu sunnitud koondama kokku 4000 töötajat. Varem on Euroopas ulatuslikest koondamistest teatanud Rootsi Ericsson ja USAs Motorola. ÄP Online

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing