Teadlased nõudsid Toompeal vastust oma pöördumisele

02. mai 2001, 08:05

Toompeal riigikogu liikmetega esmaspäeval kohtunud ühiskonnateadlased nõudsid parlamendilt avalikku vastust oma pöördumisele, mis räägib kriisi jõudnud Eestist, kuid ei pakkunud välja konkreetseid ettepanekuid sotsiaalsete valupunktide lahendamiseks, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Niivõrd suure kõlapinnaga pöördumine eeldab avalikku vastust. Tahame, et riigikogu ütleks välja oma arvamuse nende probleemide kohta,? kinnitas teadlaste nimel esinenud Raivo Vettik. ?See vastus võiks olla pöördepunkt, millest alates algab liikumine riigi suunas, mida inimesed tahavad.?

Eesti rahvas ootab Vettiku sõnul selget signaali, et riigikogu saab ühiskonna valupunktidest samamoodi aru kui rahvas. Riigi juhtimisel on jäänud tahaplaanile sotsiaalne mõõde, lähtutakse majandusliku ratsionaalsuse loogikast. ?Paljude hädade põhjuseks on sügav eetiline kriis ja see, et otsuste vastuvõtmise mehhanismis pole kohta sotsiaalsel analüüsil,? võttis Vettik kokku 26 sotsiaalteadlase avalduse.

Keskerakonna abiesimehe Sven Mikseri hinnangul pole parlamendi pöördumisel sügavat mõtet, sest see ei muuda olukorda. ?Kollektiivse vastuse asemel tuleks riigikogul võtta vastu sotsiaalse sisuga seaduseid, mis pakuvad inimestele leevendust,? lausus Mikser.

Täide ei läinud ka ümarlaua sisse juhatanud riigikogu esimehe Toomas Savi lootus, et teadlased tulevad välja konkreetsete ettepanekutega rahva ja võimu võõrandumise ületamiseks.

Poolteist tundi vastakuti istunud paarkümmend ühiskonnateadlast ja paarkümmend riigikogu liiget läksid siiski lahku ilma ühegi kindla kokkuleppeta, jättes õhku mitmeid vastamata küsimusi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing