Iiri president saab Kahe Wilde kuju

02. mai 2001, 08:19

Vähem kui nelja nädala pärast Tartut külastav Iiri Vabariigi president Mary McAleese saab Eesti Vabariigi presidendi kantseleilt kingiks Kahe Wilde kuju vähendatud koopia, kirjutab Tartu Postimees.

Kahe Wilde kuju autor skulptor Tiiu Kirsipuu ütles, et umbes 30 sentimeetri kõrguse skulptuuri vahamudel on praegu firmas Ars Monumentaal, kus käib selle järgi kipsvormi valmistamine.

?Kui kuju pronksivalust tuleb, peab seda töötlema ja graniitalusele kinnitama,? rääkis Kirsipuu. ?Presidendi kantseleiga on kokkulepe, et 20. maiks annan kuju kantseleile üle.?

Tartu Renessansi Klubi liige Marju Unt leidis, et Kahe Wilde kuju tillukese koopia valmistamine on suurepärane idee.

Unt avaldas lootust, et lisaks Iiri presidendile Oscar Wilde?i ja Eduard Vilde vähendatud taiese kinkimisele jõuab Eesti riik ka nii kaugele, et kingib Iiri Vabariigile skulptuuri elusuuruses koopia.

Iiri president Mary McAleese on Tartus 25. mail. Tartu abilinnapea Hannes Astoki kinnitusel peaks selleks ajaks olema selge, kas Kahe Wilde elusuuruses kuju läheb Dublinisse või mitte.

?Praegu paneme kokku eelarvet ja meil on andmeid, et Dublini linn on sellesse soosivalt suhtumas,? lausus Astok. Tema sõnul maksab Wildede suure koopia tegemine ligi 450 000 krooni, sellest osa kataks riik ja osa Tartu linn.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing