Südameoperatsioon Saksamaal päästis kahe Eesti pisipoisi elu

02. mai 2001, 08:10

Saksamaal opereeriti edukalt kahte raske kaasasündinud südamerikkega poissi, keda siin poleks saanud aidata. Väikemeeste elu päästmisel oli suur osa Eesti ja Saksamaa vahelisel telemeditsiini projektil, kirjutab Postimees.

Kaks väikemeest, kuuekuune Eero Jürgenson ja kolmeaastane Rando Hinn toimetati aprilliks Saksamaale, kus tehti vajalik lõikus. Ajalehe Berliner Morgenpost teatel jäänuks poistel ilma operatsioonita elada veel vaid mõni nädal.

?Lõikused läksid minu andmetel hästi,? kinnitas projektiga seotud Tartu südamekirurg Toomas Aro. ?Mõlemad poisid tulevad lähiajal koju tagasi.?

Saksamaal opereeritud Rando ja Eero on kaks viieteistkümnest kaasasündinud südamerikkega patsiendist, keda Saksa arstid eelmisel aastal Tartu Ülikooli Kliinikumi ja Saksamaa Charité kliiniku vahele rajatud telemeditsiini silla abil on jälginud.

Kahe kliiniku ühisprojekti ?Partnership for Heart? (?Koostöö südame jaoks?) Tartu-poolne juht anestesioloog Eve Int on varem ajakirjanduses nentinud, et Eestis pole mitmed rasked operatsioonid praegu veel lihtsalt võimalikud.

Järgmisel aastal otsustavad Saksa ja Eesti arstid veel vähemalt kümne raske südamerikkega eestlase saatuse üle. Toomas Aro on veendunud, et mõne aasta pärast pole eestlasi enam välisriikidesse vaja saata.

Viimastel aastatel arenema hakanud telemeditsiini ?sild?, reaalajas toimiv infovahetuskanal, on aidanud välismaistel spetsialistidel kiiresti Eesti haigeteni jõuda. ?Oleme saanud pidevalt uuringuid vahetada ning nõu pidada,? rääkis Aro.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing