Aasta algusest on tööl või teel tööle surma saanud 13 inimest

02. mai 2001, 13:37

Tänavuse aasta esimesel neljal kuul on 11 tööõnnetust lõppenud surmaga, kaks surmajuhtumit oli tööteel, teatas tööinspektsiooni avalike suhete nõunik Tõnu Vare.

Aprillis sai tööl surma Pärnus asuva OÜ AL Metsamajandi autojuht, Lääne-Virumaa OÜ MVTC juhatuse liige, Läänemaa oü Rändmeister krohvija-restauraator, Tallinna AS Ivantek Ehitus töödejuhataja ning Viljandimaa AS Parmeron ehitustööline.

Raskeid tööõnnetusi oli nelja kuuga 200. Need numbrid on suuremad kui 2000. aasta esimesel neljal kuul. Siis nõudis töö kümne inimese elu (tööteel ei olnud ühtki surmajuhtumit), raskeid tööõnnetusi oli 137.

Kui liita kokku tänavu juhtunud rasked ja surmaga lõppenud ning kerged tööõnnetused nii tööl kui ka tööteel, siis oli neid ligi tuhat (981 juhtu).

Kõige rohkem on tööõnnetusi toimunud sel aastal Tallinnas ja Harjumaal, Ida-Virumaal, Lääne-Virumaal, Tartumaal ja Pärnumaal, kõige vähem Valgamaal, Põlvamaal ja Viljandimaal.

Kõige rohkem on raskeid ja surmaga lõppenud tööõnnetusi tänavu juhtunud tööl ja tööteel lihttööliste ja oskus- ning käsitöölistega (kummaski kategoorias 85 inimest), samuti seadmete, seadeldiste ja masinate operaatoritega (65 inimest). Kannatada on saanud ka ligi poolsada (43) tippspetsialisti ning 22 tehnikut ja keskastme spetsialisti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing