EPL: raudteeraha käeulatuses

02. mai 2001, 08:06

Banaanivabariigimaiguline Eesti Raudtee erastamine näib nüüd lõpuks lõpule jõudvat, kirjutab Eesti Päevaleht tänases juhtkirjas.

Valitsusele oleks erastamise lõpulejõudmine rõõmusõnum, sest raudtee eest saadava rahaga on valitsus juba mitmel pool arvestanud. Põhiliseks erastamise lõpuleviimise motiiviks paistiski pärast Rail Estonia krahhi olevat erastamisraha laekumine, mitte mure raudtee kaugemate arenguperspektiivide pärast.

Eesti Raudtee praegusele juhtkonnale firma müük BRS-ile ilmselt rõõmusõnum ei ole, sest BRSi plaan siia USAst hulk vanu vedureid tuua, ei meeldi neile sugugi. Omanike ja juhtkonna vahelised vastuolud lõpevad tavaliselt viimase taandumisega.

Hoopis keerulisem probleem kui Eesti Raudtee juhtkonna ees, kerkib lähema paari aasta jooksul valitsuse ette ? kuidas tulevikus erakorraliste rahasüstideta hakkama saada? Peaaegu kogu riigivara, mida müüa võimalik, on müüdud.

Seega tuleb edaspidi nii populistlike kui ka asjalike valimislubaduste täitmist finantseerida regulaarsetest riigituludest või leida mõni uus rahakraan. Loodetavasti ei hakka viimane tähendama vastutustundetut laenuvõtmist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing