Wunibald ehitab Tartu Jaani kirikut edasi

02. mai 2001, 08:20

Alates 1991. aastast Jaani kirikut taastanud Wunibald jätkab oma tööd ka tänavu, sest kirikuehituse konkursil ei soovinud peale OÜ Wunibald Ehituse ükski firma osaleda, kirjutab Tartu Postimees.

Sihtasutuse Tartu Jaani Kirik juhatuse esimees Roman Levin oli nördinud, et kirikuehituspakkumisel rohkem tahtjaid polnud. ?Ju ei ole Eestis nii spetsiifilise hoone ehitajaid,? möönis ta.

Konkursi kohaselt tuli osalejail esitada pakkumine kiriku kooriruumi ja kesklöövi lae, külglöövide katuse ning ühe kabeli katuse ehitamiseks, samuti kooriruumi siseseinte restaureerimiseks, põhjalöövi võlvide ülesladumiseks ning väiksemate tööde tegemiseks.

OÜ Wunibald Ehitus oli nõus need tööd ära tegema 3,8 miljoni krooni eest, kuigi riik oli Jaani kiriku restaureerimiseks ette näinud neli miljonit krooni. Roman Levin tõdes, et kõiki konkursi kulusid kokku võttes kirik siiski natuke võidab.

Sügiseks plaanib Jaani kiriku sihtasutus Levini väitel valmis saada kiriku lõpliku täisprojekti ja siis välja kuulutada viimase riigihankekonkursi, leidmaks ehitajat, kes teeks Jaani kiriku valmis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing