Eesti tipp-poliitikuil puudub usk Schröderi superriiki

03. mai 2001, 08:21

Peaminister Mart Laar ja parlamendi väliskomisjoni esimees Andres Tarand peavad Euroopas vähetõenäoliseks USA-laadset tugeva keskvõimuga föderaalriiki, mille suunas viib Saksa liidukantsleri Gerhard Schröderi Euroopa keskvalitsuse idee, kirjutab Postimees.

?Tegemist on intellektuaalselt huvitava ettepanekuga, mis hoogustab kahtlemata debatti Euroopa tuleviku üle,? hindas Laar eile Schröderi eurovisioone.

?Mina isiklikult superriigi võimalusse Euroopas ei usu,? lausus Laar. ?Keelte ja kultuuride erinevus Euroopas välistab selle, mis on võimalik Põhja-Ameerikas.?

Eile pärastlõunal just Saksamaa pealinnas viibinud riigikogu väliskomisjoni esimees Andres Tarand ütles, et ideede pakkumine ei ole veel millegi tegemine. Tema hinnangul on mõneti ka tegu Schröderi sotsiaaldemokraatliku partei püüdega tähelepanu köita.

?Olles praegu üle mitme aasta Berliinis, võib märgata küll, et tõepoolest kujuneb temast ilmselt uue Euroopa Liidu keskpunkt,? sõnas Tarand. ?Nii on see linn lihtsalt asetatud, kui ka meie ning Poola hakkame seal olema.?

Laari sõnutsi oleks kahekojaline Euroopa Parlament üks variant, mis tõenäoliselt võimaldaks väikeriikidel, sealhulgas Eestil oma häält paremini kuuldavale tuua. Eesti peab otsustama, kas selle toetamine on meile kasulik, et siis oma seisukohale liitlasi otsida. ?Väikesed riigid on Euroopa Liidus teatavasti enamuses,? märkis Laar.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing