Ford võtab General Motorsilt maailma suurima autotootja tiitli

03. mai 2001, 09:48

Ford Motorsist võib suuretõenäosusega saada taas pärast 70aastast vahega maailma suurim autotööstuskompanii kirjutab New York Times.

'Suurema osa autotööstuse spetsialistide jaoks ei eksisteeri enam küsimust, kas Ford võtab General Motorsilt turuliidri koha üle, vaid millal', lausus konsultatsioonifirma Nextrend Inc. tegevjuht Chris Cedegren.

Selle aasta esimeses kvartalis jäi Ford aastakümneid turuliidri kohal paiknenud General Motorsist (GM) <GR#US.GM> maha vaid poole päeva müügi jagu. General Motorsi kogukäive oli 42,62, Fordi oma 42,36 miljardit dollarit.

Autode müügi käibe osas läks Ford tegelikult General Motorsist juba mööda, kuigi vaid selle pärast, et GM vähendas toodangut rohkem kui Ford. Paljud autotööstusspetsialistid usuvad, et Ford läheb General Motorsist mööda juba paari-kolme aasta jooksul.

Lühiajalised põhjused General Motorsi edumaa kahanemises on lihtsad. Kompanii on tasapisi likvideerimas Oldsmobile divisjoni ning üritab müüa oma tütarettevõtte Hughes Electronics.

Kuid liidrikoha kadumisel on tunduvalt sügavamad juured, kirjutab ajaleht. Selleks on kompanii võimetus kiirelt reageerida turutrendide muutusele. Sel põhjusel ei suudetud hoida väikeautode turgu 70ndate lõpus ja 80ndate alguses ning aerodünaamiliste keskmise suurusega autode turgu 90ndatel aastatel. Nüüd ei suudeta adekvaatselt reageerida sportlike lisandiste kasutuselevõtule autode disainis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing