Voog: Mõis ja Savisaar loovad uut koalitsiooni

03. mai 2001, 08:23

Reformierakondlasest Tallinna linnavolikogu esimehe Rein Voogi hinnangul peab linnapea Jüri Mõis Edgar Savisaare ja Keskerakonnaga separaatkõnelusi, et teha pealinnas uut koalitsiooni, kirjutab Postimees.

?Härra Mõisa helesinine unistus Keskerakonna kaasamisest koalitsiooni hakkab tõeks saama,? ütles Voog eile õhtul pärast seda, kui linnavalitsus ja Keskerakond olid mõlemad teatanud pealinna Isamaaliidu ja Keskerakonna fraktsioonide esindajate kohtumisest. ?Ma julgen sügavalt kahelda, kas sellesse koalitsiooni kuuluks ka Reformierakond,? lisas Voog.

Volikogu esimehe väitel ei olnud Reformierakonda eilsele kohtumisele isegi kutsutud. ?Arvan, et on veel teisi võimalusi,? vastas Voog siiski küsimusele, kas Reformierakond täna pärast oma Tallinna volikogu fraktsiooni koosolekut kavatseb teatada võimuliidust lahkumisest.

Keskerakonna liider Edgar Savisaar avalikustas läinud nädalal, et nende kõnelusi Isamaaliiduga Tallinnas on kavas laiendada, ning pidada seni üksnes Mõis-Savisaar formaadis toimunud kokkusaamisi juba laiemas ringis.

Keskerakond teatas oma avalduses, et nõustumine toetada osa koalitsiooni eelnõusid tähendab puhtalt nendepoolset head tahet. Keskerakonna kinnitusel on kavas korraldada ka volikogu keskfraktsiooni ja Isamaaliidu fraktsiooni ühisseminar Tallinna sadama-alade müügiprojekti ning Tallinna Soojuse rendileandmise kohta.

Linnavolikogu esimees Voog väljendas eile selle üle hämmastust, öeldes, et ehkki Reformierakonna fraktsioon ja Isamaaliidu fraktsioon kuuluvad volikogus ühte koalitsiooni, ei ole nad selliseid ühiseid seminare kunagi pidanud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing