Ametnik peab kahju kinni maksma

03. mai 2001, 08:18

Eile riigikogu heakskiidu saanud riigivastutuse seadus kaitseb inimesi avaliku võimu väärsammude eest ja sunnib ametnikke tehtud vigu omast taskust kinni maksma, kirjutab Eesti Päevaleht.

Riik võtab endale uuest aastast jõustuva seadusega ühese kohustuse hüvitada kahju isikutele, kellele võimuesindajad on oma tegutsemise või mittetegutsemisega liiga teinud. Samas tekib riigil 1. jaanuarist õigus nõuda kahjusumma sisse ametnikelt, kes juhtunus süüdi olid.

?Seadusega sätestatakse ametnike varaline vastutus, mida taasiseseisvunud Eesti riigis pole varem olnud,? ütles justiitsminister Märt Rask. Tema väitel jõuab uus kord ?tasandini, et igal teol on tagajärg ja iga tagajärje eest peab keegi ka vastutama?.

Rask tunnistas, et tänu viidetele avaliku teenistuse seadusele muutuvad edaspidi rahalises mõttes vastutavaks ka ministrid, kes poliitilist vastutust kannavad nagunii.

Tahtlikult või raskest hooletusest teenistuskohustusi rikkunud ametnik peab hüvitama kahju riigile või kohalikule omavalitsusüksusele, kelle asutuses ta kahju tekitamise ajal töötas. Varalist kahju kandnud inimene saab riigilt või omavalitsuselt hüvitise kätte rahas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing