Lennukolled? õpetab hinnalise tarkvara abil

04. mai 2001, 08:22

Eestis enneolematu tarkvara võimaldab Tartu lennukolled?i arvutite taga omandada lennundustarkusi euronõuete kohaselt, kirjutab Tartu Postimees.

Norralaste ja rootslaste kingitud arvutitarkvara koos asjakohaste õpikutega lubab rektor Villu Mikita hinnangul viia õpetamise täiesti uuele tasemele.

?Nüüd teab õppija kindlalt, et kui teha endale selgeks kõik 14 õpikus sisalduv ja mängida läbi tarkvara, on käes selline tase, mis vastab rahvusvahelistele nõuetele,? ütles Mikita.

Arvuti abil on võimalik õppida 250 tundi, kuulates ja lugedes ingliskeelseid selgitusi ning uurides jooniseid, millest osa on animeeritud. Üksiti saab õppija end testida, kas ta sai kõigest õigesti aru.

Mikita andmeil maksab kingitusena saadud põhiliselt Norra lennuameti tütarfirma NAR ja Lundi ülikooli lennukooli ühistöös loodud tarkvara koos õpikutega kaks miljonit Norra krooni. Eesti rahas on seda umbes neli miljonit.

Kalli kingituse tegijad on pannud lennukolled?ile kohustuse kompida turgu ja otsida võimalusi nii tarkvara kui ka õpikute tõlkimiseks vene keelde, et müüa siis õpetamiskogemust ka ida suunas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing