Reformierakond: Euroopa Liit teeb Eestist lääneriigi

04. mai 2001, 13:11

Reformierakonna juhatuse liige Jürgen Ligi ütles täna, et erakond kavatseb pühapäevasel üldkogul võtta vastu Eesti astumist Euroopa Liitu toetava avalduse.

Miks Reformierakond toetab Euroopa Liitu astumist?

Eurorahad on üks ja selgelt mõõdetav kasu. Majanduslik kasu Eestile tekib aga eelkõige riigi usaldusväärsuse kasvu kaudu. Meid peetakse pärast ELi astumist lääneriigiks, mitte endiseks Nõukogude Liidu osaks.

Millist kasu lisaks riigi usaldusväärsuse suurenemisele saab Eesti ettevõtja ELiga liitumisest?

Ettevõtja saab ostjate ja investorite poolt koheldud kui eurooplane, kui usaldusväärsest piirkonnast ja tsiviliseeritud reeglite järgi käituv persoon. Mitte kui odavalt ja kahtlaselt arengumaalt pärit tegelane.

Mis kahju ettevõtjale euroliit toob?

Ega head ilma halvata pole. Ülereglementeeritust ja ülemaksustatust on ELis üksjagu, samuti sotsialistlikku maailmavaadet.

Euroliidu vastased usuvad, et Eesti areneb omapäi kiiremini, euroliidu pooldajad on vastupidisel seisukohal. Mis Reformierakonna hinnangul juhtub?

Ilmselt majanduskasv kiireneb, kuigi põhjused selleks on ebaloomulikud. Pean silmas võõra raha juurde pumpamist nendesse valdkondadesse, kuhu rikkamate riikide arvates vaja oleks.

Kas Eesti jõuab ELi aastal 2003 või hiljem?

Peame lähtuma sellest, et 2003 liitume. Pole ka midagi katki, kui veidi edasi lükkub. Suuri otsuseid ei tohi teha kiirustades.

Kas liitumist üldse tuleb, sest rahva hulgas ELi astumise pooldajate hulk kogu aeg väheneb?

Miks üldse on eitus Eestis maad võtmas? Ma ei pea avalikku arvamust absoluutse tõe allikaks. Avalikust arvamusest tuleb lugupidada, aga seda tuleb ka kujundada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing