Tanel Raig 08. mai 2001, 00:00

Kuna ?Sea Wind? on liinilaev, tuleb Balti Laevaremonditehasel teha kõik vajalikud remonditööd napilt nädala ajaga. 14.mai varahommikul lahkub parvlaev Tallinnast.

Kõige vastutusrikkamad tööd on seotud sõukruvi ja roolimehhanismide uuendamisega. Samuti on vaja teha ümberehitusi, mida nõuab Läänemerel sõitvate reisiparvlaevade ohutusnõuete karmistumine.

Remondi käigus on vaja parvlaeval vahetada välja metallkorpuse osi. Nagu remondis oleva laeva puhul ikka, puhastatakse laeva kere ning värvitakse üle.

Kuna töö on vastutusrikas, kutsus Balti Laevaremonditehas kohale ühe Soome firma esindajad, kes teevad tehnilist järelvalvet ning vajadusel ka nõustavad tehase spetsialiste.

Esialgse kalkulatsiooni järgi läheb parvlaeva ?Sea Wind? remont maksma umbes 2 miljonit krooni.

?Sea Wind? on 154 meetrit pikk, 22 meetrit lai, dedveit (kogu kandevõime) 4000 tonni. Laev sõidab Rootsi lipu all.

Eelmisel aastal oli Balti Laevaremonditehases remondis Silja Line reisiparvlaev ?Fennia?. Kuna tehas sai tööga hästi hakkama, usaldas Skandinaavia üks suuremaid laevaomanikke auto- ja rongiparvlaeva ?Sea Wind? tehasesse remonti tuua. Kui ka see töö hästi õnnestub, võib Balti Laevaremonditehas Silja Line´lt veelgi suuremaid tellimusi saada.

Uudise vahendas Igor Rõtov.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing