08. mai 2001, 00:00

Investeerimispanga Nomura tähtpankur Guy Hands, kes on teinud Nomura Londonis asuva privaatvarahalduse harus 10 miljardi naelsterlingi ( 250 miljardi krooni) mahus tehinguid, lahkub pangast, et teha 2 miljardi naelsterlingi (50 miljardi krooni) suuruse mahuga isiklik fond, kirjutab Briti majanduslehe Financial Times internetiväljaanne.

Hands on Nomurale pakkunud võimaluse saada esialgsete kavade kohaselt septembris alustava fondi tähtsaimaks investoriks.

Mitu suurt Ühendriikide investeerimispanka, nende hulgas ka Merrill Lynch ja Credit Suisse First Boston, on juba teinud ettepaneku fondi investeerida.

Kuue aasta jooksul, mil Guy Hands on juhtinud Nomura tähtsamat finantsosa, on temast saanud suurim restoranipindade omanik Suurbritannias. Eelmisel aastal oleks ta peaaegu ostnud Londoni Millennium Dome?i.

Hands plaanib uude fondi kaasa võtta ka enamiku 60liikmelisest meeskonnast. ÄP

Kilepakendite valmistaja ja kinnisvara haldaja Estiko teatas, et ettevõtte esimese kvartali konsolideeritud auditeerimata käive oli 42,2 mln krooni ning puhaskasum 5,6 mln krooni.

Eelmise aasta sama perioodi käive oli 36,5 miljonit krooni, puhaskasum 0,6 miljonit krooni. Suure osa käibe ja kasumi kasvust andis kinnisvarasektor.

Estiko kontserni kinnisvarasektori kvartali auditeerimata käive oli 9,4 mln krooni ehk 42,6 % rohkem kui eelmisel aastal samal ajal. Kinnisvarasektorist tuli puhaskasumiks 5,7 mln krooni.

Olulist mõju Estiko kvartalitulemustele avaldab ärituludes kajastatud põhivara müügikasum 3,1 mln krooni. Estiko-Plastari esimese kvartali käive oli 32,7 mln krooni. ÄP Online

Rootsi telekommunikatsioonifirma Ericsson ei võitle enam mobiiltelefonituruosa suurendamise pärast, vaid keskendab tähelepanu väiksema arvu mobiiltelefonide suurema kasumiga müümisele, ütles Ericssoni juht USAs Gary Pinkham Dagens Industris.

Ericsson kinnitab, et firma kavatseb raudselt kinni pidada oma prognoosist, mille kohaselt mobiiltelefonide tootmine jõuab teisel poolaastal kasumisse. Sonyga ühisfirma loomine aitab selle eesmärgi saavutamisele kaasa. Praegu on Soome Nokia käes umbes 40% ja Ericssoni käes 10% maailma mobiiltelefonide turust. ÄP Online

Venemaa naftagigandi Gazpromi Ameerika depositooriumi sertifikaadi (ADR) omanikud kavatsevad koguneda sel kuul Londonisse, et valmistada ette tugevat rünnakut nn hallide skeemide vastu, mis on võimaldanud välismaalastel omandada vene kodanikele mõeldud aktsiaid, kirjutab Financial Times.

Ettevalmistamisel on süüdistus Moskvas asuva maaklerifirma United Financial Group (UFG) vastu, kes on suurim taoliste skeemide elluviija. Süüdistus seab ohtu praeguse Gazpromi nõukogu esimehe ja UFG suurima aktsionäri Boris Fjodorovi tagasivalimise nõukogusse. Venemaa presidendi dekreediga 1997. aastast sisuliselt keelati välismaalastel Gazpromi aktsiate omandamine ning sunniti neid omandama 1996. aastal emiteeritud ADRe, millega kaubeldakse Londonis ja New Yorgis.

ADRid on aktsiatest kallimad, vähelikviidsed ning enamiku analüütikute sõnul liiga kallid. ÄP Online

Kaks Suurbritannia suurpanka, Bank of Scotland PLC ja Halifax Group PLC, teatasid ühinemisest, moodustades uue valdusühingu HBOS PLC turuväärtusega 28 mld naelsterlingit.

Pangad jätkavad tegutsemist erinevate juriidiliste finantsinstitutsioonidena ja praeguste erinevate kaubamärkidega. Järgneva 3 aasta jooksul kärbitakse 2000 töökohta. Panga peakorter hakkab asuma ?otimaal Edinburghis. Halifaxi ja Bank of Scotlandi aktsionärid saavad ühe HBOS PLC aktsia iga Bank of Scotlandi või Halifaxi aktsia vastu. ÄP Online

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing