Vene emigrandid tungivad Paldiskisse

07. mai 2001, 07:55

Naftaärimehena tuntud Nikolai Jugantsov on enda kätte haaranud kolmandiku Pentagonina tuntud endisest Paldiski allveelaevnike õppekeskusest, pööritades seal Läänes resideerivate Venemaa emigrantide raha, kirjutab Eesti Päevaleht.

Mitu Pentagonis asuvat hoonet ja sealsamas kõrval puidutöötlemistehast rajava TKE Grupi peamine finantseerija on Nadir Mansur Hafiz.

Raha on tulnud nii USA Connecticuti osariigi firmalt Amdour Inc kui ka Bahama saartel registreeritud ettevõttelt Angelo Trading Ltd.

Pärast seda, kui TKE Grupil õnnestus tänu Paldiski legendaarsele ekslinnapeale Jaan Mölderile enda kätte saada otse Pentagoni taga paiknev tööstuspiirkond, asuti hõlvama Pentagoni ennast.

Riskide hajutamiseks ja osalt ka näilise segaduse tekitamiseks omandisuhetes on Nadir Mansur Hafiz läbi oma siinsete esindajate asutanud kolm kinnisvarale spetsialiseerunud osaühingut - TKE Management, TKE Kinnisomand ja TKE Kinnisvaraprojektid, kelle vahel omandatud kinnistud ära on jaotatud. TKE Grupp on aga Pentagoni ümbruses suutnud erastada 17 hektarit teenindusmaad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing