Võru-Väimela jalgrattatee saab reaalsuseks

08. mai 2001, 09:13

Järgmisel aastal võib Võrumaa saada esimesed kuus kilomeetrit jalgrattateid, kui teede- ja sideministeerium otsustab rekonstrueerida Võru-Põlva maantee, kirjutab Võrumaa Teataja.

?Praegune Võru-Väimela tee on piisavalt lai, et sõiduteed rekonstrueerides ehitada selle kõrvale ka jalgrattatee,? kinnitas Võru vallavanem Ülo Tulik, kes täna koos maavanem Klaasseni ja maanteeameti peadirektor Riho Sõrmusega Tallinnas jalgrattatee ehitust arutab. ?Jalgratas muutub meil ju järjest populaarsemaks, kasvõi Võrumaa Kutsehariduskeskuse õpilased käiks kindlasti heameelega rattaga kooli.?

Riigiteede rekonstrueerimiseks soovib riik võtta laenu Põhjamaade Investeerimispangast, mis teeb Võru teedevalitsuse juhataja Arno Huiki hinnangul tee-ehituse alustamise käesoleval aastal ebatõenäoliseks.

?Kõigepealt on vaja teha projekt,? kinnitas Huik. ?Ning isegi kui riigikogu suudab enne suvepuhkusele minekut laenuvõtmise heaks kiita, kulub kolm kuud konkursi korraldamiseks ja ongi sügis juba käes.?

?Kui saame järgmiseks kevadeks tee valmis, on ka väga hästi,? kinnitas Mait Klaassen. ?Hea tahtmise juures pole see kuus kilomeetrit probleem.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing