ET ei lähe kaasa Unineti hinnasõjaga

08. mai 2001, 15:54

Kohaliku kõne hinna odavnemisest eile teatanud sidefirma eeskuju ei sunni oma kohaliku kõne tariife niipea alandama, kuid selline samm pole ka välistatud.

<pilt#ValdoKalm.jpg#ASi Eesti Telefon juhatuse esimees Valdo Kalm#150#217#0>

'Otsust kohalike kõnede hinna alandamisest ei ole, aga me mõtleme neile asjadele,' ütles ASi Eesti Telefon juhatuse esimees Valdo Kalm täna. 'Rohkem seda teemat kommenteerida ei saa praegu.'

'Lõppklientide hind on koguaeg võistlustules,' lisas Kalm. 'Tegelikult oleme Äripaketi raames võrgusisese minutihinna juba viinud alla 28 sendile. Turg paneb hinnad paika.'

Eesti Telefoni üks suuremaid konkurente AS Uninet teatas eile, et alates 7. juunist alandab võrgusisese kõneminuti hinda 25 sendile.

Eesti Telefoni võrgus maksab kohaliku kõne minut 1. aprillist 34 senti.
Konkurentsiamet nõuab Eesti Telefonilt kohalike kõnede hinna alandamist, kuna konkurentsiameti hinnangul on tegemist õigusrikkumise ning liiga kõrgete hindadega.

Konkurentsiameti peadirektori asetäitja Aini Proosi hinnangul peaks Eesti Telefoni kõneminut maksma praeguse 34 sendi asemel 29-30 senti.

'Mõtleme veel, mis me konkurentsiameti ettekirjutuse suhtes võtame ette,' ütles Kalm.

Selle õigusrikkumise eest võib konkurentsiamet trahvida Eesti Telefoni summaga, mis on 5 protsenti firma eelmise aasta käibest ehk maksimaalselt 130 miljoni krooniga.

Eesti Telefonil on aega reageerida konkurentsiameti ettekirjutusele kuni 25. maini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing